Kandace Springs – chwalona przez swojego zmarłego mentora Prince’a jako posiadająca „głos, który potrafi stopić śnieg” – 5 kwietnia wydała swój nowy album “Run Your Race”. Wydawnictwo wyprodukowała wraz z Evanem Rogersem i Carlem Sturkenem dla SRP Records – wytwórni, która wydała pierwsze siedem albumów Rihanny.

Podczas gdy w 2020 roku na płycie “The Women Who Raised Me” Springs wykonywała muzykę takich kultowych wokalistek jak Billie Holiday, Nina Simone, Sade, Bonnie Raitt i Ella Fitzgerald, “Run Your Race” to album pełen piosenek napisanych przez Springs.


“Run Your Race” został nazwany na cześć ojca Springs, zmarłego Kennetha „Scat” Springsa, który był liderem własnego zespołu R&B i śpiewał w chórkach dla Gartha Brooksa, Arethy Franklin i innych. Zmarł w 2021 roku.

„W okresie dorastania miał na mnie największy wpływ, nauczył mnie wszystkiego, od śpiewu, gry na pianinie, sportu i nie tylko” – mówi Springs. „Na studiach był gwiazdą lekkoatletyki. Niektóre rekordy, które ustanowił, nadal nie zostały pobite. Ze względów zdrowotnych ostatnie dwa lata życia spędził na wózku inwalidzkim, nie mogąc biegać. Teraz w końcu może ścigać się w swoim wyścigu.”