Florian Arbenz, uznany szwajcarski perkusista, zaprasza na kolejną odsłonę swojego cyklu „Conversation”. Tym razem do muzycznej dyskusji zaprosił znakomity, międzykontynentalny skład. 11 kwietnia na scenie poznańskiego Blue Note zagrają obok lidera projektu: Greg Osby, Joāo Barradas i François Moutin.

Cykl „Conversation” miał już niejedną odsłonę – rozpoczęte w pandemicznym 2020 roku muzyczne rozmowy do dziś eksperymentują w połączeniach instrumentów i ekspresji muzyków. W poznańskiej odsłonie projektu do szwajcarskiego perkusisty Floriana Arbenza dołączy legenda amerykańskiego saksofonu Greg Osby, sensacyjny portugalski czarodziej akordeonu Joāo Barradas i francuski basista François Moutin. Ten nieco nietypowy skład – akordeon, bas, saksofon i perkusja – nadaje tej grupie bardzo szczególne i specyficzne brzmienie.

Arbenz po raz pierwszy współpracował z Osbym w 1998 roku i chociaż ich relacja zawodowa trwa ponad 25 lat, jest to ich pierwszy wspólny projekt z akordeonem w składzie! W tym czasie Florian Arbenz wyrobił sobie reputację nie tylko utalentowanego muzyka, ale także kreatywnego współpracownika, co jest w pełni widoczne w tym kwartecie. Koncepcja rytmiczna, harmonijna wizja i otwarta gra zabierają słuchacza w podróż sięgającą od niezapomnianych partii solowch i swobodnych improwizacji, po rozmarzone krajobrazy dźwiękowe.  

Mając na swoim koncie mnóstwo nagród i światowej klasy współpracę, nie można nie docenić zbiorowej międzynarodowej reputacji zespołu. Od występów Osby’ego na licznych albumach nowojorskiej wytwórni Blue Note, po zdobycie przez Barradasa World Accorddion Trophy (dwukrotnie!) i Europejskiej Nagrody Kultury Arbenza – każdy członek kwartetu jest siłą napędową samą w sobie.   

Koncert odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 20:00 w klubie Blue Note w Poznaniu. Bilety dostępne są na stronie klubu www.bluenote.pl lub bezpośrednio na www.eventim.pl.