Vega Trails tworzą: kontrabasista i kompozytor Milo Fitzpatrick, jeden z założycieli Portico Quartet oraz saksofonista Jordan Smart (Mammal Hands, Sunda Arc). Potężnych duet dwóch niezwykle charyzmatycznych muzyków narodził się z pragnienia, aby elementy basu i melodii wysunęły się na pierwszy plan w ich najczystszej formie.

W czasie lockdownu Milo Fitzpatrick zanurzył się w muzyce, która zachwycała przestrzenią i oszczędnością środków – słuchał m.in szwedzkich kompozycji smyczkowych, indyjskiej muzyki klasycznej czy duetów legendarnego jazzowego kontrabasisty Charliego Hadena. o wówczas narodziła się koncepcja nowego projektu, do którego Milo poszukiwał partnera – Jordan Smart był dla niego pierwszym i oczywistym wyborem.

“Widziałem Jordana grającego na dwóch imprezach Gondwana Records – w Berlinie i Tokio. Za każdym razem byłem zahipnotyzowany intensywnością i sugestywnością jego gry”- wspomina.


Smart wniósł otwartość i pozytywne nastawienie, a jego umiejętność gry na saksofonie tenorowym i sopranowym a także klarnecie basowym i flecie Ney’a, pozwoliła im otworzyć paletę dźwięków i wciągać melodie w różne emocjonalne krajobrazy. Rezultatem jest Vega Trails, projekt, który połączył dwóch otwartych i komunikatywnych muzyków we wspólnym pragnieniu, by opowiedzieć piękne historie oraz stworzyć coś uduchowionego i oryginalnego. Ich debiutancki album “Tremors in the Static” ukazał się nakładem Gondwana Records w maju 2022 roku. Recenzent “London Jazz News” pisał wówczas:

“To bardzo dobry album polecany nie tylko fanom innych grup z wytwórni Gondwana: Portico Quartet i Mammal Hands, ale także tym, którzy lubią uduchowione, ale powściągliwe brzmienie duetu akustycznego – instrumentów dętych i kontrabasu.”

Zespół promował płytę m.in. podczas wspólnego koncertu z Hanią Rani w londyńskim Roundhouse.

Vega Trails – nowy projekt muzyków Portico Quartet i Mammal Hands na koncercie w Warszawie. Podopieczni Gondwana Records zagrają 11 lipca w Niebie. Koncert siedzący – liczba miejsc limitowana!

Bilety już w sprzedaży na Biletomat.pl