Great September to miejsce spotkań i koncertów nowej i młodej polskiej muzyki, ale także festiwal, gdzie piękne jubileusze świętują największe gwiazdy polskiej estrady. Wydarzenie w równym stopniu łączy najciekawsze gatunki współczesnej sceny, jak i kolejne pokolenia Polaków. Pośród niesamowitej architektury miasta Łodzi, mogą cieszyć się występami plejady rodzimych artystów.

Odsłonięto pierwsze duże i warte uwagi nazwiska, które pojawią się na trzeciej edycji Great September Showcase Festival & Conference już 12-14 września w Łodzi.

W tym roku na festiwalu swoje 65. urodziny i 45-lecie debiutu “Don’t Cry” świętować będzie Stanisław Soyka. Wspaniały wokalista i kompozytor, który na swoim koncie ma kilkanaście solowych albumów, kilka koncertowych, świątecznych, a ostatnio udział w koncertach orkiestry Męskiego Grania, która w 2023 roku przypominała jego przebój “Tolerancja (na miły Bóg)”. Na Great September w Łodzi Stanisław Soyka wystąpi w towarzystwie Grott Orkiestry. Rodzinnego, wielopokoleniowego zespołu, który powstał na styku świata muzyki klasycznej i rozrywkowej.

W Łodzi wystąpi także Kortez. Właściciel jednego z najciekawszych głosów w kraju. Wdzierający się swoimi oszczędnymi tekstami i hipnotyzującymi melodiami głęboko pod skórę. Na scenę wszedł po cichu, ale szybko włączył na siebie wszystkie światła, wydając w 2015 roku zaskakująco mocny album “Bumerang”. Dziś jest już po premierze swojego trzeciego albumu “Naucz mnie tańczyć”.


12-14 września na Great September Showcase Festival & Conference posłuchamy dużej dawki muzycznych nowości. Festiwalowej publiczności zaprezentują się po raz pierwszy zespoły, które dopiero przebijają się ze swoją muzyką, ale już zasługują na uwagę słuchaczy. Wśród nich między innymi: Magda Kluz, Nago czy Nat Cichocka i Shane. A Kolejne nazwiska i ogłoszenia już niebawem!

Karnet na wszystkie dni festiwalu, obejmujący również wstęp na część konferencyjną i wydarzenia dodatkowe już dostępny w cenie 179 zł. Cena obowiązuje do 22 maja lub do wyczerpania puli.