Tuż po udziale w 74. edycji Sanremo Festival, włoski artysta Mahmood wydał album „Nei Letti Degli Altri”. Wydawnictwo promuje singiel „TUTA GOLD”. Utwór dotarł do szczytu Spotify Top 50 we Włoszech oraz na 2. miejsce zestawienia Top Songs Global. Piosenka przekroczyła 15 mln streamów na całym świecie. Zajęła 40. pozycję w Global Top 50, 2. w Top 50 w Szwajcarii, 19. w Top 50 w Luksemburgu, 42. na Litwie oraz Top 200 w Hiszpanii, Belgii, Estonii, Grecji i Rumunii. W tygodniu premiery tekst do „TUTA GOLD” był siódmym najczęściej wyszukiwanym w serwisie Genius. Utwór pokochały stacje radiowe – kawałek dotarł na szczyt zestawienia Earone. Klip w reżyserii Attilia Cusaniego i wyprodukowany przez Borotalco.tv zanotował ponad 19 mln wyświetleń.


Autorami utworu są Mahmood, Jacopo Angelo Ettore i Francesco Catitti, a za produkcję odpowiadają madfingerz i Katoo. „TUTA GOLD” utrzymany jest w klimacie baile funk z klubowym rytmem. Bohaterem piosenki jest młody chłopak, który wychodzi z imprezy rave’owej, by popatrzeć na Księżyc i pomyśleć o swojej młodości, dorastaniu na przedmieściach, starych przyjaźniach oraz zastanowić się, w jaki sposób bolesne doświadczenia mogą go wzmocnić.

Mahmood ma na swoim koncie 29 odznaczeń platynowych, 7 złotych we Włoszech oraz 6 platynowych i 3 złote w innych krajach. Jego cały katalog przekracza 3 miliardy streamów. W kwietniu 2024 artysta rozpoczyna trasę koncertową, w ramach której odwiedzi także Polskę. 

Występ odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia, w warszawskim Klubie Stodoła.

„Nei Letti Degli Altri” to introspektywny album. Tytułowe łóżko jest przestrzenią najbardziej osobistą z możliwych. W łóżku możemy spać i marzyć, ale możemy też leżeć i rozmyślać, cierpieć, kochać, czytać, obserwować. Czas może zwalniać i przyspieszać. To w łóżku człowiek często konfrontuje się z samym sobą oraz eksploruje naturę związków międzyludzkich. Mikrokosmos stworzony z prześcieradła i poduszek to miejsce, w którym toczy się całe życie.