W sieci pojawił się klip do „Staring at the Wall” – to drugi singiel promujący nadchodzący album Norah Jones. Krążek zatytułowany „Visions” ukaże się 8 marca nakładem Blue Note Records. Za reżyserię klipu odpowiadają Jones oraz Kyle Paas. W wideo oglądamy ujęcia ze studia, jak również teksty napisane przez Norah. „Staring At the Wall” to drugi po „Running” singiel zapowiadający dziewiąty solowy studyjny album gwiazdy. O nowym singlu artystka opowiada:

– To jeden z moich ulubionych, spory zwrot od wszystkiego innego na albumie. Wtedy po raz pierwszy grałam na gitarze z Leonem [Michelsem, współproducentem płyty „Visions” – dop. red.], próbowaliśmy stworzyć coś innego. Ja na gitarze, on na perkusji i daliśmy się ponieść. Wspólne granie potrafi dawać tyle radości. Wydaje mi się, że na tym albumie mieliśmy pełno takich radosnych momentów. Leon dobrał gitarę ze świetnym brzmieniem, więc bardzo dobrze się czułam.


„Visions” to zestaw 12 utworów. Jones śpiewa o poczuciu wolności, chęci tańca, naprawy i akceptacji tego, co przynosi życie. To yang do yin, jakim było „Pick Me Up Off The Floor”, ostatni album z oryginalnym materiałem w dotychczasowym dorobku artystki. Krążek ukazał się na początku lockdownu w 2020 roku i wpasowywał się w mroczne emocje kojarzone z tym okresem.

– Nazwałam nowy album „Visions”, bo wiele pomysłów na ten krążek przyszło do mnie w środku nocy albo w tym momencie tuż przed zaśnięciem – kontynuuje Jones. – W studiu grałam na pianinie lub gitarze, Leon na perkusji i po prostu jamowaliśmy. Tak powstała większość albumu. Lubię ten surowość pomiędzy Leonem i mną, nieco garażowe, ale jednocześnie pełne duszy brzmienie, bo takie są korzenie Leona. Jednocześnie to wszystko nie brzmi jak nadmiernie wygładzone.

Leon Michels grał na saksofonie w Sharon Jones & The Da-Kings, występował z Lee Fields & The Expressions, w zespole Dana Auerbacha The Arcs, Menahan Street Band oraz we własnym projekcie El Michels Affair. Michels i Jones po raz pierwszy współpracowali na singlu „Can You Believe”, a następnie przy świątecznym albumie Norah z 2021 roku – „I Dream of Christmas”. 

Na „Visions” gościnnie pojawią się także Dave Guy na trąbce, Jesse Murphy na basie oraz Brian Blade i Homer Steinweiss na perkusji.