Wielu z nas już z utęsknieniem wypatruje pierwszych oznak wiosny. A skoro wiosna, to oczywiście NEXT FEST Music Showcase & Conference w Poznaniu, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia. Już dotychczas ogłoszony skład wygląda imponująco – Vito Bambino, Kacperczyk, Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Lordofon, Kaśka Sochacka i Sara James, a prócz nich rzesza debiutantek i debiutantów. To jednak nie koniec ogłoszeń.

W czwartym ogłoszeniu NEXT FEST Music Showcase & Conference do line-upu dołączają Rosalie., Anna Rusowicz, Coals, Dziwna Wiosna, Bango Balenci, Jagoda Kret, KiM, KOREA, SIDING oraz Olka.


Rosalie. jest współautorką powrotu r’n’b na polskie salony. Po świetnie przyjętym debiucie, a następnie przebojowym, znakomitym „iDeal” i kooperacjach z Taco Hemingwayem czy Błażejem Królem, pokazała niesamowitą dojrzałość i wrażliwość na albumie „Motherlode”.

Anna Rusowicz sięgając po to, co najlepsze w przeszłości, dała nam coś, co kreuje współczesność. W jej unikatowym stylu osadzonym w inspiracjach latami 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża, nagradzając ją aż czterema Fryderykami. Najnowszy album wokalistki i kompozytorki ma ukazać się wiosną tego roku.

Coals to od lat jeden z najciekawszych projektów na polskiej scenie alternatywnej. Zbudowali swój fenomen na nieoczywistym brzmieniu, które docenione zostało zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Umiejętnie lawirując między gatunkami i nie ograniczając się w brzmieniu i formie, Kacha i Lucassi stworzyli unikatowy styl, którego nie da się ani zaszufladkować, ani nie docenić.