Po raz pierwszy w karierze, Monika Borzym nagrała płytę ze standardami jazzowymi. Klasyki ale nieoczywiste jak np. “You Go To My Head” czy “Devil Moon” – zaaranżowane na “mięsiste” trio w wielce zmysłowym sznycie. Monice towarzyszą znakomici muzycy – Krzysztof Dys (fortepian), Michał Bryndal (perkusja), Max Mucha (kontrabas).

Zmysłowe, oszczędne w formie interpretacje wybranych przez Monikę utworów tworzą niezwykły zbiór piosenek, które mają w zamyśle autorów aranżacji – koić zmysły słuchaczy prowokując do relaksu i zasłuchania. Taki już los standardów, że można je interpretować na różne sposoby. Monika zrobiła to w bliskiej Jej sensualnej estetyce. Ciepły, niski głos artystki działa kojąco na zmysły i zaprasza do otwarcia się na przyjemności.

Taki właśnie wybór padł na najnowszą zapowiedź albumu, “Kołysanki dla dorosłych – cover utworu Prince’a “Kiss”.


„Kołysanki dla dorosłych” to wyjątkowy projekt. Chciałam nagrać album z muzyką, która będzie towarzyszyła słuchaczom w sensualnych momentach ich życia, która będzie ich stymulowała, pomagała w stworzeniu nastroju i przestrzeni na bliskość i przyjemność. Wierzę, że muzyka, która powstaje z wielkiej przyjemności, ma siłę wzbudzania przyjemności w odbiorcy.
Wierzę, że nasycone namiętnością aranżacje i wykonania mają siłę, aby taką namiętność wzbudzić” – tak o swoim najnowszym projekcie mówi Monika.

Premiera albumu “Kołysanki dla dorosłych” zaplanowana jest na 14 lutego.