Wielbiciele mocnej dawki pozytywnej energii i scenicznej charyzmy mają kolejny powód do radości! Do programu NEXT FEST dołącza Vito Bambino, który na scenie plenerowej na Placu Wolności zagra 19 kwietnia!

NEXT FEST Music Showcase & Conference nabiera rumieńców z każdym kolejnym ogłoszeniem. Do headlinerów festiwalu dołącza Vito Bambino! Wcześniej ogłoszonymi artystami, którzy również zagrają na Placu Wolności są Kaśka Sochacka (18.04) i Kacperczyk (20.04). Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne nazwiska artystów, którzy wystąpią razem z nimi na plenerowej scenie.

Różnorodność i multikulturowość – te słowa najlepiej określają Vito Bambino, czyli wokalistę, autora tekstów, kompozytora, aktora i lidera zespołu Bitamina. W 2020 roku wydał pierwszy solowy album “Poczekalnia“, na którym znalazł się m.in. utwór “Bunkrów nie ma”. Muzyk jest także znany z przebojowych singli, takich jak “Nudy” czy “Poszło”. Każdej premierze towarzyszą oryginalne teledyski, których pomysłodawcą i nierzadko twórcą jest sam artysta. W 2021 roku wspólnie z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło nagrał hitowy numer lata “I Ciebie też, bardzo”.

28 kwietnia 2023 roku ukazał się drugi solowy album lidera zespołu Bitamina wydawany w Def Jam Recordings Polska. Płytę “Pracownia” zapowiadał m.in. singiel “Etna”, który ma już prawie 7 milionów odtworzeń w serwisie Spotify, a teledysk obejrzano prawie 5 milionów razy.


NEXT FEST od samego początku stawia na muzyczne trendy, networking branży, równość kultury, różnorodność programu i zaangażowanie społeczne w promowaniu utalentowanych osób poprzez łączenie twórców, przedstawicieli biznesu muzycznego oraz publiczności. Powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy, dlatego m.in. debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii. Z kolei część konferencyjna pełni funkcję platformy do poznawania się, dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń, analizy trendów i networkingu. Nie bez powodu wydarzenie odbywa się wiosną – wierzymy, że w ten jeden kwietniowy weekend w Poznaniu narodzi się wiele pomysłów i przyjaźni, a to wszystko między koncertami najciekawszych artystów i artystek w Polsce.

W tym roku na scenach NEXT FEST wystąpi masa artystów. Będzie można usłyszeć między innymi: Fismolla, Kasię Lins, Kari Sal feat. Adam Bałdych, Kingę Głyk, Lordofon, Sarę James, Małgorzatę Ostrowską czy Ala Zastary.