W salonach Empik i na empik.com dostępna jest kolekcja 10 płyt Czesława Niemena na Super Audio CD / Hybrid. Zawiera wszystkie albumy, które artysta nagrał dla wytwórni Polskie Nagrania. Pierwszych 5 albumów ukazało się 29 września 2023 roku. Wydawnictwo jest częścią kolekcji 75 albumów z polską muzyką rozrywkową pochodzącą z archiwów Polskich Nagrań.

Seria “Polskie Nagrania catalogue selections – Limited Edition SACD Hybrid” uświetnia jubileusz 75-lecia Empiku.


Na kolekcję składa się dziesięć albumów Czesława Niemena w tym “Dziwny jest ten świat”, jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej, “Sukces”, “Czy mnie jeszcze pamiętasz”, “Niemen Enigmatic”, “Niemen – Człowiek jam niewdzięczny” (tzw. Czerwony album), “Niemen vol. 1 i Niemen vol. 2 (Marionetki)”, “Niemen Aerolit” oraz “Katharsis” i “Idée Fixe”.

Albumy zostały na nowo zremasterowane przez Damiana Lipińskiego. Polsko-angielskie książeczki zawierają słowo wstępu autorstwa Marka Romańskiego. Fani znajdą w nich pierwszy raz opublikowane protokoły z sesji nagraniowych. Znakiem rozpoznawczym serii jest tzw. obi, nałożone na lewy grzbiet opakowania. Szatę graficzną serii zaprojektował Łukasz Hernik.

To pierwsza w Polsce edycja płyt Czesława Niemena zrealizowana w formacie SACD. Albumy będą dostępne wyłącznie w salonach Empik.