Ben Cristovao ma za sobą zdecydowanie udany czas, zarówno na czeskiej, jak i międzynarodowej scenie muzycznej. Jego nagrany wspólnie z utalentowaną wokalistką Sarą James singiel „Brighter Day” odniósł ogromny sukces w polskich i czeskich rozgłośniach radiowych. Francuskojęzyczna wersja trafiła na rotację stacji radiowej NJR i zyskała uznanie w innych rozgłośniach we Francji. 

Teraz utwór doczekał się także akustycznej wersji, będącej kontynuacją projektu #jentak, którego pierwotnym założeniem było wspieranie klubów i sal koncertowych zmagających się w trudnościami związanymi z lockdownami.


– Sara ma niesamowitą charyzmę, jest wyjątkowo utalentowaną artystką. Ktoś taki jak ona pojawia się raz na 50 lat. Dała tej piosence dokładnie to, czego potrzebowała – mówi o współpracy z Polką Ben.

W listopadzie ubiegłego roku duet wykonał ten utwór po raz pierwszy na żywo, występując przed 15 tys. fanów w praskiej O2 Arenie, którą Cristovao wyprzedał już po raz trzeci.

Dzień przed koncertem w największej hali w Czechach, Ben i Sara znaleźli czas, by nakręcić klip do akustycznej wersji „Brighter Day”. W trakcie live sesji towarzyszył im gitarzysta Bena Karol Momenda. Całość sfilmował Andril Lagutin, który wyreżyserował wcześniej teledysk do singla „Future Champ”, który został nagrodzony trzema statuetkami No Stress Music Video Awards, w tym za najlepszy klip. Nowe wideo powstało w symbolicznym miejscu – na dachu Stages Hotel Prague, z którego widać O2 Arenę.