Mammal Hands powrócą ze swoją czarującą muzyką do Polski, a wszystko to w ramach trasy promującej ich ostatnią, wydaną nakładem prestiżowej wytwórni Gondwana Records płyty “Gift from the Trees”. Trio wystąpi 23 marca w warszawskim klubie Niebo. 


Bilety na koncert dostępne są na: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster


Fascynujący, eteryczny i majestatyczny skład Mammal Hands (saksofonista Jordan Smart, pianista Nick Smart oraz perkusista Jesse Barrett) wypracował odświeżające, oryginalne brzmienie, bazujące na szerokim wachlarzu wpływów. Wykorzystując swoje zamiłowanie do elektroniki, współczesnej klasyki, muzyki świata, folku i jazzu grupa włącza do swojej twórczości inspiracje takimi artystami jak Pharoah Sanders, Getachew Mekurya, Terry Riley, Steve Reich oraz Sirishkumar Manji.


Założony w 2012 roku w Norwich, czyli jednym z najbardziej odizolowanych miast na brytyjskiej mapie, zespół od początku stronił od mainstreamu i swoje brzmienie doskonalił na długich, improwizowanych próbach. W marcu Mammal Hands powrócą do Polski ze swoim hipnotyzującym, wciągającym show, a wszystko to za sprawą ich najnowszej płyty “Gift from the Trees”. Piąty w dorobku album Brytyjczycy po raz pierwszy w swojej karierze skomponowali w mieszkalnym studio, do którego w poszukiwaniu dźwięków potrafili zejść w środku nocy. Materiał uspokoi każdą, nawet najbardziej zestresowaną duszę i wprowadzi ją w trans, którego jeszcze lepiej jest doświadczyć na żywo!