Po debiutanckiej solowej płycie “Pan od muzyki” oraz docenionym przez krytyków projekcie Spoken Love, Bartek Królik kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy – oto album „14″.

Bartek Królik krótkimi wokalnymi mantrami rozgrzewa samotne dusze a barokowym housem i nu disco, parkiety. Płynnie przechodzące jeden w drugi utwory, układają się w “Opus Danse”. Artysta zaprosił na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W albumie znajdziecie takich artystów jak: Błażej Król, Karolina Szafrańska oraz Udoo

Album „14″ w warstwie tekstowej jest mieszanką rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów. Koncerty Bartka Królika zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia.


Poniżej lista najbliższych koncertów Bartka Królika:

03.12.2023 – Łódź – support przed koncertem IGO

08.03.2024 – Kobyłka

01.06.2024 – Ziębice

02.06.2024 – Szczecin

Bartek Królik od lat jest obecny na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r’n’b.  W tym roku Bartek Królik wszedł w skład teamu Męskiego Grania 2023.