Zespół Get The Blessing założony został w roku 1999 przez członków grupy Portishead: basistę Jima Barra i perkusistę Clive’a Deamer.  Po kilku latach przerwy kwartet (którego skład uzupełniają saksofonista Jake McMurchie oraz trębacz Pete Judge) prezentuje swoją najnowszą, siódmą w dyskografii płytę. Album zatytułowany “Pallet” miał swoją premierę 20 października.


Podobnie do większości artystów na całym świecie, pandemia zmusiła zespół do przearanżowania organizacyjnego aspektu swoich procesów twórczych. Trio złożone z Barra, Judge’a i McMurchiego, nagrało serię improwizacji, które przesłane zostały do Clive’a Deamera. Ten dodał do nich własne partie perkusji, nagrane w swoim domu w Oxfordshire. Rezultatem tej skomplikowanej operacji stało się dziewięć minimalistycznych kompozycji zbudowanych wokół hipnotycznych pętli. 

Z albumem związana jest pozamuzyczna ciekawostka: tytuły poszczególnych utworów zawierają w sobie nazwy kolorów, tworzących wyimaginowaną kartę, umożliwiającą słuchaczowi… pokolorowanie według numerów, rysunku palety, znajdującego się na okładce wydawnictwa.