W 2020 roku Billy Porter wyznał, że szykuje się do wydania utworu w następnym roku, stwierdzając: „Zaczynam tam, gdzie przerwał Sylvester. Już czas”. Sylvester był amerykańskim piosenkarzem i autorem tekstów. Aktywny przede wszystkim w gatunkach disco, rhythm and blues i soul, znany był z ekstrawaganckiego i androgynicznego wyglądu, śpiewającego falsetu i przebojowych singli disco na przełomie lat 70. i 80.

W wyprodukowanym przez MNEK tanecznym utworze (“Children”), Porter wykorzystuje swoją historię i batalię na rzecz LGBTQ+ i kreuje zbiór rad dla nowego pokolenia, które kroczy w swojej prawdzie bez wstydu i strachu.

Muzyk, na którego półce z nagrodami stoją Grammy, Tony, Emmy i inne zasłużone trofea, dotrzymał słowa i wydał swoją nową piosenkę „Children” – było to w 2021 roku! Kilka dni temu dostaliśmy nową wersję utworu nagranego ze wspaniałą Lady Blackbird! “Children (What Time It Is)” jest zapowiedzią nadchodzącego albumu Portera zatytułowanego “Black Mona Lisa”. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 17 listopada 2023 roku. Czekamy!