Szykujący się w Nepalu do zdobycia szczytu Ama Dablam producent Pawbeats publikuje kolejny klip promujący jego nadchodzący album “DZIENNA”. W utworze “Piękne sny” pojawiają Meek, Oh Why? i Faustyna Maciejczuk.

Muzyka i teledysk do najnowszego singla bydgoskiego producenta zostały nagrane metodą “na setkę”. W przeciwieństwie do standardowej produkcji muzycznej, gdzie nad każdym elementem pracuje się osobno, przy pracy “na setkę” cały zespół wraz z wokalem nagrywa się za jednym podejściem. Dodatkowo podczas rejestracji dźwięku na jedym ujęciu nagrano też teledysk, który ma właśnie premierę. – Zawsze dążyłem by nagrywać „na setkę”, bo zawsze fascynowało mnie słuchanie muzyki jako zapisu danej chwili. W dobie cyfryzacji wszystkiego zależy mi na kultywowaniu grania “na żywo” i pokazywaniu prawdziwej siły żywych instrumentówtłumaczy Marcin.

Utwór ze względu na jego kameralność, został nagrany w mieszkaniu, a nie w studiu, co jeszcze utrudniło zadanie: – Wymagało to od nas małego przekształcenia mieszkania w salę nagrań, dźwiękowcy i ekipa byli schowani w jedynym, niewidocznym w klipie pomieszczeniu i rejestrowali cały dźwiękdodaje Pawbeats.

WYPRAWA NA AMA DABLAM

Kilka dni przed premierą utworu “Piękne sny” Marcin wyjechał w Himalaje, gdzie w ciągu najbliższego miesiąca będzie próbował zdobyć jeden z trudniejszych technicznie, i najbardziej charakterystycznych sześciotysięczników – Ama Dablam (6812 m.n.p.m.). Góry są drugą po muzyce pasją Pawbeatsa, który wielokrotnie opowiadał o tym, jak wspinanie i przebywanie w naturze pomagają mu mierzyć się z zaburzeniami lękowymi i stresem. W trakcie jego pobytu w Himalajach będą pojawiać się kolejne utwory i klipy promujące płytę “DZIENNA”.

“DZIENNA”

Do tej pory producent nie zdradził listy gości ani utworów. Preorder „DZIENNEJ” dostępny jest w trzech formach – CD Deluxe, dwupłytowego wydania winylowego oraz tajemniczo brzmiącej opcji „MYSTERY BOX”, której zawartość jest nieznana.

Album “DZIENNA” to szósty album w dorobku Pawbeatsa, charakteryzujący się łączeniem brzmień akustycznych instrumentów i elektroniki, popu z hip-hopem. Projekt Pawbeats Orchestra od początku swojej działalności budował mosty między gatunkami muzycznymi. Pawbeats jest autorem muzyki i współautorem części tekstów. Za okładkę odpowiada popularny na całym świecie ilustrator Paweł Kuczyński.

Pierwszym singlem promującym “DZIENNĄ” był utwór “Rysy”.