RAYE, od dawna znana jako jeden z największych talentów brytyjskiej sceny muzycznej. W lutym 2023 roku wydała swój długo wyczekiwany album “My 21st Century Blues”. Wydawnictwo to zbiór osobistych, poruszających utworów – stworzonych przez RAYE dla RAYE, ale również dla wszystkich, którzy zmagali i zmagają się z przeciwnościami losu.


Album zawiera światowy hit RAYE – “Escapism (feat. 070 Shake)” – singiel numer 1 w UK. To bezkompromisowa opowieść o radzeniu sobie ze złamanym sercem za pomocą narkotyków, seksu i alkoholu. Singiel pokrył się złotem w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Australii, Finlandii, Danii i Nowej Zelandii. Znalazł się w Top 5 w całej Europie i wspina się na US Billboard Hot 100, obok wcześniej wydanych utworów, takich jak “Black Mascara”, “Hard Out Here” i “The Thrill Is Gone”.

Raye już 24 listopada wystąpi w warszawskiej Progresji!


Nominowana 4 razy do nagrody BRIT, RAYE jest jedną z najbardziej streamowanych artystek na świecie, z ponad 2.3 miliardami odtworzeń. Ma na swoim koncie podwójną platynę, cztery platynowe, dwa złote i trzy srebrne single. Jest również niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych autorek tekstów w UK. Napisane przez nią piosenki dla takich artystów jak: John Legend, Ellie Goulding, Khalid, David Guetta, Diplo czy Beyonce zgromadziły łącznie ponad 3 miliardy odsłuchań. W 2019 roku RAYE została nagrodzona nagrodą The BMI Impact Award za jej “przełomową sztukę, kreatywną wizję i wpływ na przyszłość muzyki”.