PinkPantheress prezentuje swój nowy singiel “Mosquito” i towarzyszący mu teledysk. Napisany i wyprodukowany przez PinkPantheress z pomocą Grega Kurstina (Adele, Lily Allen) “Mosquito” przedstawia nowe artystyczne oblicze wokalistki. Utwór stanowi stylistyczną woltę dla PinkPantheress, która swój charakterystyczny bogaty wokal łączy tym razem z kolorową estetyką R&B z lat 80.

Po długim oczekiwaniu, w końcu przedstawiam moją ulubioną piosenkę – mówi PinkPantheress. Jestem bardzo podekscytowana tym, że usłyszycie ode mnie coś innego.

W teledysku, wyreżyserowanym przez zdobywczynię nagród BRIT i Grammy Sophie Muller (Beyoncé, Rihanna), PinkPantheress zanurza się w londyńskiej kulturze luksusowych zakupów. Wydaje pieniądze, spędza czas z przyjaciółmi i rozmyśla nad swoimi pragnieniami.

W towarzystwie Charithry Chandran (Bridgerton), Indii Amarteifio (Queen Charlotte) i Yary Shahidi (black-ish), PinkPantheres odwiedza niektóre z najbardziej znanych londyńskich sklepów, takich jak New Bond Street, Tiffany, Fendi, Liberty, Royal Arcade. Teledysk jest powrotem do stylistyki z lat 00., a jednocześnie hołdem dla komedii romantycznych z obowiązkowym szaleństwem zakupowym i metamorfozami.

“Mosquito” to najnowsza propozycja PinkPantheress w 2023 roku i następca kolosalnego hitu “Boy’s a Liar Pt.2” z Ice Spice, który zgromadził ponad miliard streamów i dotarł do 2. miejsca UK Top 40 Official Charts oraz na 3. pozycję w Billboard Hot 100. W tym roku PinkPantheress wydała również utwór “Angel”, który trafił na “Barbie the Album”, a także współpracowała z Troye Sivanem nad remiksem “Rush”, w którym udzielił również Hyunjin ze Stray Kids.


PinkPantheress to multiplatynowa artystka, autorka tekstów i producentka, która od 2021 roku dzięki introspektywnym tekstom i zaraźliwym bitom zdobywa oddaną rzeszę fanów. Po wydaniu debiutanckiego mixtape’u “To hell with it” w pierwszej połowie 2022 roku wygrała plebiscyt BBC Music Sound of 2022, ponadto odbyła pierwsza wyprzedaną trasę koncertową po Europie i USA. Wschodząca gwiazda supportowała również Halsey, a ponadto wystąpiła na wielu festiwalach, jak chociażby Lollapalooza Paris i Chicago czy Osheaga Festival. PinkPantheress była jedyną przedstawicielką muzyki na liście 25 wpływowych kobiet opublikowanej przez brytyjski “Vogue”. W zestawieniu pojawiła się obok Jodie Comer czy Victorii Beckham.

Poprzedni singiel PinkPantheress, “Boy’s a Liar Pt. 1 & Pt. 2”, szturmem podbił świat, spędzając imponujące 21 tygodni na liście Billboard Hot 100 (docierając do 3. miejsca), 28 tygodni na brytyjskiej liście singli OCC (2. miejsce) i zajmując pierwsze miejsce na kilku playlistach Spotify i Apple Music (utrzymując pozycję nr 1 na Spotify UK przez 33 dni z rzędu).

Niedawno “Boy’s a Liar Pt.2” uzyskał status podwójnej platyny, a PinkPantheress została nominowana do nagrody dla najlepszego nowego artysty na MTV VMAs, 2 BET Awards: Best Collaboration (“Boy’s a Liar Pt.2”) oraz na BET Her Award, gdzie doceniane są piosenki skupione wokół kobiet.