Gwiazda R&B, Usher, będzie główną gwiazdą niedzielnego występu Super Bowl Halftime Show w Apple Music, 11 lutego 2024 roku na stadionie Allegiant w Las Vegas w stanie Nevada. NFL, Apple Music i Roc Nation ogłosiły tę wiadomość w niedzielę (24 września) rano.

„To zaszczyt na całe życie, w końcu skreślić występ w Super Bowl z mojej listy życzeń. Nie mogę się doczekać, aż pokażę światu występ inny niż wszystko, co widzieli wcześniej”Usher podzielił się oświadczeniem. „Dziękuję fanom i wszystkim, którzy stworzyli tę szansę. Do zobaczenia wkrótce”.

Jay-Z, założyciel Roc Nation, powiedział: „Usher to wyjątkowy artysta i showman. Od debiutu w wieku 15 lat wytycza swój własny, unikalny kurs. Oprócz doskonałego śpiewu i wyjątkowej choreografii Usher obnaża swoją duszę. Jego niezwykła podróż zaprowadziła go na jeden z najwspanialszych punktów na świecie. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę magię”.


Zbliżający się występ Ushera w przerwie meczu Super Bowl zbiegnie się z 20. rocznicą wydania jego przełomowego albumu z 2004 roku, “Confessions”. Usher będzie drugim artystą, który będzie główną gwiazdą występu w przerwie meczu Apple Music Super Bowl. Rihanna była pierwszą osobą, która wystąpiła po nawiązaniu współpracy Apple Music z ligą NFL. Jej występ, który odbył się 12 lutego 2023 roku, i był najchętniej oglądanym występem w przerwie meczu wszech czasów – obejrzało go ponad 121 milionów widzów.

To nie koniec niespodzianek od Ushera!

Artysta ogłosił, że jego dziewiąty album zatytułowany “Coming Home” ukaże się 11 lutego 2024 roku. Nowe wydawnictwo ujrzy światło dzienne nakładem jego wydawnictwa L.A. Reid.

„Włożyliśmy wiele myśli i kreatywności w ten album, aby opowiedzieć historię otwartą na interpretację, i która na różne sposoby połączy ludzi”mówi Usher. „Wiem, że dla moich fanów minęło dużo czasu i powiem tyle, że wszystkie dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają. Mam nadzieję, że spodoba ci się, gdy to usłyszysz”.

Lista utworów na “Coming Home” nie została jeszcze ujawniona, choć oczekuje się, że na albumie pojawią się udostępnione wcześniej utwory „GLU” i „Boyfriend”. Poprzednia piosenka osiągnęła pierwsze miejsce na liście przebojów Adult R&B Airplay magazynu Billboard. Współproducentami byli Avila Brothers, Lil Jon i Sean Garrett.