Emocje po „Rush” wciąż nie opadły: ostatni singiel Troye Sivana zgromadził już ponad 180 mln streamów. Najnowszy utwór „Got Me Started” stanowi drugą zapowiedź albumu „Something To Give Each Other”. Produkcją utworu zajął się Ian Kirkpatrick, współautor i producent takich przebojów jak „New Rules” i „Don’t Start Now” Dua Lipy czy „Bad Liar” Seleny Gomez. Poza nim, wśród współautorów tekstu znaleźli się Leland, Tayla Parx i Kaelyn Behr. „Got Me Started” wykorzystuje kultowy sampel „Shooting Stars” australijskiego duetu elektronicznego Bag Raiders.

Premiera płyty zaplanowana jest na 13 października.

Troye Sivan opowiada: – Kiedy pisaliśmy tę piosenkę, byłem zdecydowany, że chcę wykorzystać „Shooting Stars” – wciąż nuciłem ją w studiu. To wielki sampel i ogromna prośba; wiedziałem, że [Bag Raiders] nigdy wcześniej nie wyrazili na to zgody. Jestem więc wniebowzięty możliwością samplowania tej piosenki, jest dla mnie ikoniczna! Produkcją zajął się genialny Ian Kirkpatrick. Uwielbiam jego twórczość – miał plan, aby nagrać wokal w zwolnionym tempie, a następnie go przyspieszyć. To właśnie to, co słyszycie w refrenie. Natychmiast pokochałem to brzmienie.

Teledysk do „Got Me Started” doskonale uzupełnia piosenkę. Sivan tańczy na ulicach i w klubach Bangkoku. Towarzyszą mu tajski aktor i kolega z UMG – PP Krit – a także kilka drag queens: Warit Kesmanee (Miss Gimhuay), Angele-Anang Pokinwuttipob (Angele), Yutthaphichai Deleon (Gigi), Thanisorn Hengsoontorn (Anne Maywong) i Tharathep Thaweephon (Gawdland).


Troye nakręcił „Got Me Started” z tym samym zespołem, z którym pracował nad klipem do „Rush” – reżyserią zajął się dyrektor kreatywny artysty, Gordon von Steiner (Hermès Ski, Versace Man FW22, Dior Rouge, Louis Vuitton Cruise, Miu Miu) pod okiem Stuarta Winecoffa (Jay Z, FKA twigs, Miu Miu). Choreografię stworzył Sergio Reis (znany z „Black Swan” BTS).