“Átta Film Experiment” to dziesięć teledysków – po jednym do każdego utworu, a wszystkie stworzone przez różnych reżyserów bez żadnych reguł i ograniczeń. Zespół zaprosił dziesięciu filmowców do stworzenia własnych wizualnych interpretacji utworów z “ÁTTA”. Efektem tego świeżego i zróżnicowanego podejścia do tworzenia jest dziesięć zupełnie różnych teledysków, co pozwala zaprezentować różnorodnych twórców z różnych środowisk.

“KLETTUR” – reżyseria Frosti Jón Runólfsson

“FALL” – reżyseria Katya Gimro

“SKEL” – reżyseria George Jasper Stone

“GLÓД – reżyseria Rúnar Rúnarsson

“MÓR” – reżyseria Glenn Leyburn, Lisa Barros D’sa i Aires Barros D’Sa


Niewiele zespołów potrafi przebić się przez panujące na świecie hałas i zgiełk, by przekazać czystą, elementarną prawdę lub uczucie, tak jak robi to Sigur Rós. Słuchając nowego albumu można zauważyć nową determinację i zaangażowanie zespołu, które wynikają z nowego składu. Multiinstrumentalista Kjartan Sveinsson powrócił do zespołu – po opuszczeniu go w 2012 roku – aby dołączyć do lidera Jónsiego i basisty Georga Holma.

“YLUR” – reżyseria Sophie Hunter

“GOLD” – reżyseria Rene Pannevis

“8” – reżyseria Rúrí

“ANDRÁ” – reżyseria Katya Gimro x Alexey Krupnik

“BLÓÐBERG” – reżyseria Johan Renck


Zarejestrowany na różnych kontynentach – w Sundlaugin, studiu zespołu na Islandii, w legendarnym Abbey Road w Wielkiej Brytanii oraz w kilku studiach w Stanach Zjednoczonych – “ÁTTA” wyraźnie skłania się ku brzmieniom orkiestrowym i dotyka wszystkiego, co uczyniło Sigur Rós jednym z najbardziej ambitnych i uznanych zespołów ostatnich lat, z prawie dziesięcioma milionami sprzedanych albumów. Na “ÁTTA” znaczącą rolę odgrywa London Contemporary Orchestra pod batutą Roberta Ames’a oraz dęciaki w wykonaniu Brassgat í bala. Za mix i produkcję odpowiada zespół oraz ich długoletni współpracownik Paul Corley.