W sierpniu Emeli Sandé potwierdziła, że jej piąty album studyjny zatytułowany „How Were We To Know” ukaże się 17 listopada 2023 roku nakładem Chrysalis Records. Album rozpoczyna się singlem „There For You”, który prezentowaliśmy również w sierpniu. Dzisiaj dostajemy tytułowy singiel oraz link do preorderu albumu.


Album „How Were We To Know” bada intymne spotkania z miłością we wszystkich jej postaciach, a także ryzyko, jakie wiąże się z jej uprawianiem. Bogate spektrum emocji, które można utożsamić, obejmuje złamane serce, smutek i radość, a także rozmyślania o żałobie po związku, który rozpadł się aż do błogiego, upojnego przypływu miłości, która dopiero zaczyna kwitnąć.

„Kiedy zostaniesz zraniony, bardzo trudno jest ponownie pozbierać się i pozwolić sobie na bezbronność. Myślę więc, że te piosenki eksplorują odwagę miłości i kochania innych, ale także siebie”mówi Sandé o nowym wydawnictwie. „Te piosenki były fragmentami układanki, które musiałam ułożyć w całość i teraz czuję, że jest to właściwy moment, aby się nimi podzielić. To opowieści beznadziejnego romantyka. Jestem bardzo romantyczna i czasami wpadam przez to w kłopoty!”.


Intymność albumu została jeszcze bardziej ujawniona, gdy Emeli Sandé zwróciła się do zaufanych współpracowników, w tym Maca i Phila oraz Jonny’ego Cofferów, którzy wnieśli kluczowy wkład w jej drugi album, “Long Live The Angels”, oraz Ollie’go Greena (który pracował nad zeszłorocznym albumem “Let’s Say For Instance”, który zawierał hit „Brighter Days”.