Wokalistka Alex Isley oraz nominowany do nagrody Grammy producent i artysta Terrace Martin połączyli siły, aby nagrać klasyk Sade’a z 1988 roku – utwór „Paradise”. Do utworu dołączony jest teledysk wyreżyserowany przez Childa. Dzięki swobodnemu wykonaniu piosenki przez Martina i Isley kawałek jest delikatny i gładki, co czyni ją natychmiastowym klasykiem dla ich pokolenia.


W 1988 roku Sade wydała „Paradise” jako drugi singiel z trzeciego albumu, “Stronger Than Pride”. Piosenka utrzymywała się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs (wcześniej znanej jako lista Hot Black Singles) przez tydzień, co uczyniło ją pierwszym i jedynym hitem zespołu na pierwszym miejscu tej listy.

Wracając do wersji Martina i Isley, „Paradise” to pierwsza propozycja z ich nadchodzącego wspólnego albumu bez tytułu, który ukaże się jesienią tego roku nakładem Sounds of Crenshaw we współpracy z BMG.

Martin był w tym roku bardzo aktywny, wydając wiele projektów, ostatnio składającą się z sześciu utworów EPkę “Nova”, którą stworzył we współpracy z Jamesem Fauntleroyem. Isley nagrała wcześniej „I Want You But You’ll Never Know” – piosenkę z 2022 roku prowadzoną przez Rory’ego. Utwór pojawia się na debiutanckim albumie Rory, “I Thought It’d Be Different”, który miał premierę w maju.