“Frank Sinatra Platinum”, nowa kolekcja zaczerpnięta z ery „Prezesa Zarządu” Capitol Records, zostanie wydana 27 października nakładem Universal Music Enterprises (UMe) we współpracy z Frank Sinatra Enterprises. Album będzie uczczeniem 70. rocznicy podpisania kontraktu Sinatry z Capitol, z nowo zremasterowanym dźwiękiem oraz rzadkimi i wcześniej niepublikowanymi utworami.


Zestaw składający się z 44 utworów będzie dostępny na 4 LP, 2CD oraz w formacie cyfrowym, oferując godny podziwu przekrój najpopularniejszych utworów artysty i poszukiwanych rarytasów. Lista utworów zawiera także alternatywne ujęcia, utwór testowy, spoty radiowe i nagrania z sesji, które prezentują kunszt Sinatry w studiu. Dodatkowo ekskluzywna edycja deluxe 4LP i nowe sygnowane pozycje będą dostępne wyłącznie na Sinatra.com.


W latach 1953-1962 Sinatra nagrał dla Capitol Records ponad 300 piosenek, z których większość znalazła się na przełomowych albumach koncepcyjnych, których był pionierem. Była to kadencja, która wyróżniła go spośród wszystkich innych wokalistów XX wieku, a być może i wszechczasów, tworząc wzorcowy dorobek.