Mariah Carey wie jak świętować, i to nie tylko w Boże Narodzenie. Wokalistka i autorka tekstów prezentuje specjalne wydanie z okazji 30. rocznicy swojego trzeciego albumu “Music Box” nakładem Columbia Records i Legacy Recordings.

Cyfrowa wersja “Music Box: 30th Anniversary Edition” jest dostępna na wszystkich platformach streamingowych, a wersje fizyczne (3CD i 4LP) mają pojawić się na początku 2024 roku.


Pierwsza płyta “Music Box: 30th Anniversary Edition” zawiera wszystkie utwory z oryginalnego albumu “Music Box” oraz „Everything Fades Away”, który wcześniej był dostępny wyłącznie jako międzynarodowy utwór dodatkowy. W 2020 roku Mariah wydała “The Rarities”, na którym znalazł się także „Everything Fades Away”.

Drugi dysk zawiera niewydane utwory ze skarbca Carey, w tym “Workin’ Hard”, “All I Live For (Extended Version)”, “My Prayer”, “Hero (2009 Version)”, “Anytime You Need A Friend (Extended Mix)”, “Music Box (A Capella)” i inne. Trzecia płyta zawiera pełny set Carey z jej koncertu w 1993 roku w Proctors Theatre w Nowym Jorku.

We wtorek (12 września) Carey będzie miał premierę minidokument “Making of Dreamlover” na swoim oficjalnym kanale YouTube. Następnie 14 września zadebiutuje na swoim kanale animowanym filmem objaśniającym powstawanie “Music Box”.

Album “Music Box” został wydany 31 sierpnia 1993 nakładem Columbia Records. Zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 i osiągnął status diamentu, osiągając 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. “Music Box” przyniósł hity numer 1 na liście przebojów Hot 100, w tym „Dreamlover” i „Hero”. A skoro mowa o tej ostatniej piosence, „Hero” uzyskało niedawno od RIAA potrójną platynę za sprzedaż w ilości trzech milionów egzemplarzy. Tymczasem utwór „Anytime You Need a Friend”, również wydany na “Music Box”, otrzymał złoty status za osiągnięcie 500 000 egzemplarzy sprzedaży.