James Blake starannie wyselekcjonował jedenaście utworów na album “Playing Robots Into Heaven”. Choć każda z piosenek jest urzekająca sama w sobie, wydawnictwo stanowi wyjątkową całość – od „Asking To Break” do epickiego zakończenia, jakim jest tytułowy utwór. To idealne połączenie alternatywy, elektroniki, indie i typowych dla artysty eksperymentów.


„Playing Robots Into Heaven” to następca „Friends That Break Your Heart” – najwyżej notowanego dotąd albumu Jamesa w Wielkiej Brytanii – i powrót do jego elektronicznych korzeni. To także ukłon w stronę jego ostatniego dzieła, serii eventów CMYK x Ronda INTL, które w ubiegłym roku wyprzedały się w ciągu kilku minut. Wśród gości Jamesa znaleźli się m.in. The Ragga Twns, Steve Lacy, Channel Tres i HAii. W tym roku swoje sety zaprezentowali Fauzia, Luxe, Airhead i Mr Assister, a także niespodziewani goście The Ragga Twins i Erick The Architect. Do Jamesa dołączył natomiast Lil Yachty.

Aby uczcić wydanie „Playing Robots Into Heaven”, 18 września James wyruszy w międzynarodową trasę koncertową. Pełna lista koncertów znajduje się na stronie artysty.