“Cream (Take 2)” to trzecie, wcześniej niepublikowane nagranie pochodzące z nadchodzącej edycji “Diamonds And Pearls Super Deluxe Edition” Prince’a. Ten oszałamiający artefakt dźwiękowy zapewnia nigdy wcześniej niesłyszany wgląd w proces twórczy Prince’a wraz z zespołem New Power Generation, co ostatecznie stało się hitem numer jeden na liście przebojów Billboardu. “Cream (Take 2)” przedstawia artystę eksperymentującego z alternatywnymi aranżacjami.


Rozszerzona reedycja “Diamonds And Pearls”, która ukaże się 27 października, zawiera zremasterowany oryginalny album, 47 wcześniej niepublikowanych utworów i ponad dwie godziny niepublikowanych wcześniej występów z koncertów wideo.

Spośród 47 niepublikowanych wcześniej utworów 15 to remiksy i strony B z tamtej epoki (w tym nigdy nie wydany komercyjnie miks „Gett Off (Damn Near 10 Min.)”. Istnieją również 33 niepublikowane wcześniej utwory studyjne, począwszy od wersji alternatywnych utworów z albumu, po utwory, które Prince rozdał innym artystom, oraz utwory nagrane podczas trasy koncertowej w 1990 roku.


Jeśli chodzi o materiał z koncertu, przedstawia on Prince’a i jego słynny zespół wspierający podczas zapowiedzi trasy Diamonds And Pearls Tour w klubie Grand Slam, w Minneapolis z 11 stycznia 1992 roku. Fani otrzymają także 120-stronicową książkę zawierającą niepublikowane dotąd zdjęcia Randee St. Nicholasa i zbiór esejów ekspertów, przyjaciół i naukowców Prince’a: Andrei Swensson, Duane Tudahl, Jason Draper, De Angela L. Duff i KaNisa Williams. Wprowadzenie napisał Chuck D z Public Enemy.