Łukasz REKS to trójmiejski songwriter, który powraca z nowym materiałem. Album “Obrazy”, który ukaże się w styczniu 2024 roku zapowiada pierwszy singiel „Wiosna zniknie”

Najnowsza piosenka to połączenie jazzu i soulu, z zagadkowym tytułem piosenki odnoszącym się do pewnego zastanowienia. A co by było gdyby miłosny stan uniesienia i bliskości nagle się skończył? Odpowiedź w tej piosence jest prosta: Nie mógłby, bo to tak jakby miała zniknąć z naszego życia najprzyjemniejsza pora roku – wiosna. 

Utwór został nagrany w studiu Custom 34 w Gdańsku, w całości nagrany na żywo metodą “na setkę”, aby jak najwięcej wydobyć z chwili tu i teraz. 


Podczas pracy nad tym utworem, autor mając już zwrotki i refreny zastanawiał się co by tu jeszcze dodać, ale nie chciał tworzyć kolejnej części z tekstem. Takim sposobem powstał bridge z melodią graną unisono przez skrzypce, gitarę, fortepian i bas. 

Okładką singla jest obraz namalowany przez Isabelle Matsili-Reks, co ciekawe każdy utwór z nadchodzącej płyty “Obrazy”, będzie miał swój unikatowy, opisujący go obraz.