18-letni d4vd nie przestaje zaskakiwać. Artysta ogłosił, że jego kolejna EPka „The Lost Petals” ukaże się już 8 września. Wydawnictwo zapowiada singiel „Notes From A Wrist”, który ukazuje szeroki zakres muzycznych zainteresowań artysty. Oddając się dźwiękowym eksperymentom, d4vd wykorzystał instrumental lofi R&B i rytmiczne wokale. Teledysk w reżyserii Erika Rojasa ukazuje artystę, którego życie przelatuje mu przed oczami, gdy ten myśli o utraconej miłości.

– Napisałem „Notes From A Wrist” o przyjacielu z dzieciństwa, który zmagał się z depresją – wyjaśnia d4vd. – Opisuje ból doświadczany w niestabilnym domu – coś, czego doświadcza wiele osób z mojego pokolenia i z czym wielu może się utożsamić. Dźwięki są bardzo okrojone, a wokal przypomina wyłaniający się w twojej głowie głos.


Niedawno d4vd podzielił się debiutancką EPką „Petals To Thorns”, na której znalazło się 9 utworów, w tym przebój „Romantic Homicide”, „Here With Me” oraz „This Is How It Feels” we współpracy z Laufey. d4vd nie pozwala fanom na nudę – projekt uzupełni EPka „The Lost Petals”.

Debiutanckie występy, które były częścią tegorocznego tournée „The Root of It All”, wyprzedały się błyskawiczne. Również festiwalowe lato w USA i Europie przyciągnęło ogromne tłumy. Poza świetnymi koncertami, d4vd wystąpił także na pokazie Valentino podczas tygodnia mody w Mediolanie. 6 września artysta da wyjątkowe show „Pop Rising” w ramach współpracy ze Spotify. W planach ma też festiwale Austin City Limits oraz Corona Capital.

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.