Cinnamon Gum – zespół, ale w zasadzie jednoosobowy, rzeczywistość, ale starannie wykreowana, historia, ale nieustannie tworzona w teraźniejszości. Cinnamon Gum pełny jest kontrastów. Jedyna prawdziwa rzecz to fakt, że utwór ten powstał dla przyjemności. “Get Back” to pierwszy singiel nowego zespołu, teledysk został zrealizowany na taśmie 16mm w Berlinie z udziałem tancerki i modelki Mwany Mziray. Singiel zapowiada pierwszą płytę zespołu, która będzie miała premierę we wrześniu 2023 roku. 


Założony w 2023 roku przez producenta Macieja Milewskiego (MaJLo) projekt powstał w wyniku fascynacji muzyką philly soul / funk lat 70-tych. Chcąc starannie odzwierciedlić brzmienie muzyki z tego okresu, Maciej ograniczył się do środków i technik inżynieryjnych używanych m. in. przez producentów Motown Records. Autorem większości partii (voc, gitary, bass, wurlitzer, organy, glockenspiele) jest sam muzyk, a do nagrania pozostałych ścieżek zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni, trójmiejscy muzycy: Sławek Koryzno – perkusja, bongosy; Łukasz Łapiński – conga; Joanna Bieńkowska – skrzypce; Paweł Witulski – wibrafon; Dora Theisebach i Łukasz Reks – chórki. 

„Od długiego czasu marzyłem o tym, aby stworzyć taki projekt – kreację, w której mógłbym cofnąć się w czasie do najpiękniejszego dla mnie okresu w muzyce. Czasach emocjonalnych tekstów, melodycznych linii wokalu i gospelowej harmonii. Praca nad tym materiałem była dla mnie dużym wyzwaniem produkcyjnym, ale i dała mi mnóstwo radości. Pozwoliła mi przebyć podróż w czasie i podejść do tworzenia muzyki w inny niż dotychczas sposób.”  – Maciej Milewski