Wielokrotny laureat Grammy i zdobywca Oscara, Jon Batiste, zaprasza do swojego świata dźwięków na długo wyczekiwanym albumie “World Music Radio”, wydanym dzisiaj przez Verve Records/Interscope Records. Premierze albumu towarzyszy wideo do utworu „Uneasy” z udziałem Lil Wayne’a.


Na “World Music Radio” Jon Batiste wspina się na artystyczne wyżyny, współpracując przy albumie ze światowymi gwiazdami. Współpracownikami są nominowany do nagrody Grammy producent Jon Bellion, a także znani artyści, tacy jak Lil Wayne, Lana Del Rey, Kenny G, Fireboy DML, J.I.D, Camilo, NewJeans i inni. Wspólnie Artyści przekraczają granice gatunków, zacierając dźwiękowe granice. Jon Batiste stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: czy cała muzyka nie jest w istocie muzyką świata? I podejmuje się misji stworzenia społeczności, którą łączy właśnie muzyka. Premiera albumu związana jest z doskonałą oprawą wizualną do utworu „Uneasy”, powstałego we współpracy Batiste’a z Lil Wayne’em.


Album “World Music Radio” jest następstwem sukcesu albumu Batiste’a “WE ARE”, który zdominował 64. doroczną galę rozdania nagród Grammy, zdobywając pięć nagród, w tym prestiżową nagrodę dla najlepszego albumu. Batiste zdobył czternaście nominacji w siedmiu kategoriach co jest nie tylko unikatowym wydarzeniem w historii Grammy, ale dowodzi także o jego niezwykłej zdolności przeciwstawiania się gatunkom.

W 2020 Jon Batiste roku został uhonorowany Oscarem za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową i pracę nad filmem Disney/Pixar “SOUL”, którą podzielił się z innymi kompozytorami Trentem Reznorem i Atticusem Rossem. Muzyka przyniosła mu nagrodę Grammy, a także Złoty Glob, BAFTA, NAACP Image Award i Critic’s Choice Award. Warto zauważyć, że Batiste został drugim czarnoskórym kompozytorem w historii, po legendarnym muzyku jazzowym Herbie Hancocku, który zdobył Oscara za kompozycję. Kilka tygodni Batiste wydał także singiel „Be Who You Are” dla programu Coke Studio™.