Hozier wydał długo wyczekiwany trzeci album studyjny „Unreal Unearth”! Na początku tygodnia artysta zapowiedział premierę teledysku do utworu „De Selby (Part 2)” z udziałem irlandzkiego aktora i scenarzysty Domhnalla Gleesona. Teledysk do „De Selby (Part 2)” to następca wcześniej wydanych klipów do singli „Eat Your Young”, „All Things End”, i „Francesca”.


Hozier wciąż eksploruje „Piekło” Dantego – album zawiera 16 utworów skupiających się na chaosie świata i walce o lepsze jutro. Na płycie znalazło się 11 zupełnie nowych utworów, w tym „Damage Gets Done” z Brandi Carlile.

– Wiele z pierwszych tekstów powstało we wczesnych dniach pandemii – wspomina Hozier. – Wydawało się wówczas, że to bardzo surrealistyczny czas – jakby ziemia stanęła na głowie. To część „Unreal”. Był to również czas wielkiej dezinformacji. Czuliśmy się, jakbyśmy weszli do alternatywnego świata. Podobało mi się „Unearth” jako czasownik w stylu „kopać” lub „odkrywać”. Opisuje świat nie z tej ziemi. Ten album to zapis podróży, która trwała tylko przez pewien czas.


Hozier uczci premierę albumu koncertem na Twitchu w ramach Amazon’s City Sessions. Występ będzie ponownie transmitowany dla europejskich fanów w sobotę 19 sierpnia o 20:00. W ciągu ostatnich tygodni Hozier zaskoczył fanów m.in. niespodziewanym setem na Glastonbury oraz wyprzedanym koncertem w Ally Pally Park. Niedawno artysta zakończył wyprzedaną trasę koncertową. Jesienią uda się w „Unreal Unearth Tour” po Europie.