“Let’s Get It On” Marvina Gaye’a z 1973 roku zostanie wydany cyfrowo przez Motown/UMe jako poprawiona i rozszerzona edycja cyfrowa już 25 sierpnia, aby uczcić 50. rocznicę powstania. Nowa wersja będzie zawierała 33 bonusowe utwory, z których 18 nie było wcześniej publikowanych.

Oryginalny album będzie również dostępny w nowym miksie Dolby Atmos, a w nadchodzących tygodniach premierę będą miały nowe treści wideo dla wybranych utworów. Oryginalna płyta LP będzie również dostępna wyłącznie w wersji kolorowej na winylu. 23 sierpnia w Grammy Museum odbędzie się impreza Let’s Get It On, w której udział wezmą Smokey Robinson, Jimmy Jam i biograf Gaye, David Ritz.

Nowy “Let’s Get It On: Deluxe Edition” zawiera utwory nagrane podczas sześciu intensywnych miesięcy sesji nagraniowych w Los Angeles w 1973 roku. Zawiera oryginalnych osiem utworów wraz z niespotykanymi miksami i materiałem ze wszystkich tych sesji, a także skarbnicę funkowe i fascynujące utwory instrumentalne oraz niepublikowane wersje nagrań, do których Gaye wracał raz po raz.


Ten kluczowy album w osobistej i twórczej ewolucji Gaye’a, który znalazł się na szczycie listy Billboard’s Soul LPs i zajął drugie miejsce na liście wszystkich gatunków Top LPs, został wprowadzony do Grammy Hall of Fame w 2004 roku.