“Hip-Hop Is History”, nadchodząca książka Questlove, ukaże się w 2024 roku i będzie obchodzić 50. rocznicę hip-hopu. W wywiadzie dla Variety na temat nowej książki powiedział, że pisze i wydaje książkę (za pośrednictwem własnego wydawnictwa AUWA Books), ponieważ „nikt inny jej nie pisze”.

Współautorem projektu ponownie będzie Ben Greenman i będzie to druga książka AUWA po pamiętniku Sly’a Stone’a, który ukaże się w październiku. „Przed 1970 rokiem nie było kultury nostalgii, więc mój tata był pierwszym pokoleniem oldies, tłumu doo-wop”powiedział Questlove. „Wiem wszystko o kuratorowaniu tego typu wydarzeń, współpracując ze wszystkimi, od Bowsera, od Sha Na Ha po Dicka Clarka”.

„Miałem osiem lat, kiedy ukazał się „Rapper’s Delight””powiedział. „Być żywym świadkiem każdego pierwszego w hip-hopie i mieć dokładne wspomnienie…”. Dodał: „Nikt mnie o to nie prosił, ale dźwigam ten ciężar. Pod tym mostem może być dużo wody. Nasza pogarda dla patrzenia w lusterko wsteczne jest zakorzeniona w bólu i traumie. Ale jako dziecko kultury dziedzictwa i nostalgii, chcę być GPS-em dla ludzi, którzy będą świętować to, co nazywa się hip-hopem”.