Pianista Harold López-Nussa wydał nowy singiel „Hope” ze swojego debiutanckiego albumu “Timba a la Americana”, który ukaże się 25 sierpnia w barwach Blue Note. Tętniący życiem pełnometrażowy album pełen jest radości i patosu, zainspirowany niedawną decyzją pianisty o opuszczeniu kubańskiej ojczyzny i rozpocząć nowe życie we Francji. 

„Skomponowałem ten utwór w Hawanie, kiedy jeszcze mieszkałem na Kubie, podczas blokady spowodowanej przez COVID” – mówi Harold. „Blokada na Kubie trwała naprawdę długo, prawie rok, a bez muzyki na żywo popadałem w depresję. Znalazłem tę nadzieję grając ten rytm w kółko, a później stworzyłem melodię, po prostu bawiąc się sekcją. Granie tej melodii zawsze przynosi mi trochę szczęścia i naprawdę mam nadzieję, że inni ludzie mogą czuć to samo.”


Wyprodukowany przez Michaela League (Snarky Puppy), “Timba a la Americana” prezentuje 10 nowych, dynamicznych, oryginalnych kompozycji wykonanych przez zgrany zespół, w skład którego wchodzą wirtuoz harmonijki ustnej Grégoire Maret, Luques Curtis na basie, Bárbaro „Machito” Crespo na kongach i brat Harolda, Ruy Adrián López-Nussa na perkusji.

„Tumba la Timba” to prowokacja – mówi Harold. „Gramy szybką rumbę, dodając trochę szalonych dźwięków z Rhodesem i perkusją. To przypomina głęboką dyskusję na podziemnej imprezie…”.