18 sierpnia Cautious Clay wyda swój debiutancki album “KARPEH”. Osobisty nowy longplay, na którym wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent znany również jako Joshua Karpeh dokonuje gigantycznego artystycznego skoku naprzód dzięki ambitnemu, ale introspektywnemu cyklowi piosenek o rozwoju, koncepcjach intymności i rodowodzie, który ujawnia nową stronę jego artyzmu, zagłębiając się bardziej niż kiedykolwiek w jego jazzowe korzenie.

“KARPEH” jest dostępny w przedsprzedaży na winylu, CD i w wersji cyfrowej. Nowy singiel „Another Half” z udziałem gitarzysty Juliana Lage’a jest już dostępny.


Na 15-utworowym albumie Cautiousa będzie można usłyszeć na wokalu, flecie, saksofonie tenorowym, saksofonie sopranowym, klarnecie basowym, gitarze, syntezatorze i basie. Zaprosił do współpracy szerokie grono współpracowników, w tym czołowych przedstawicieli współczesnego świata jazzu, takich jak Julian Lage, trębacza Ambrose Akinmusire, saksofonistę Immanuel Wilkins, wibrafonistę Joel Ross, klawiszowca Julius Rodriguez, basistę Joshua Crumbly i perkusistę Sean Rickman. Inni goście na albumie to jego wujek, basista Kai Eckhardt i uznany pakistański wokalista Arooj Aftab.

Cautious uporządkował album tematycznie w trzech sekcjach z przerywnikami. Pierwsza sekcja, którą nazywa „The Past Explained” zawiera piosenki, które dotyczą jego wczesnych doświadczeń z dorastania w Cleveland, w tym główny singiel z albumu „Ohio”. Środkowa część albumu to coś, co Cautious nazywa „The Honeymoon of Exploration”. Te pięć piosenek przedstawia niektóre z jego doświadczeń z psychodelikami, które zainspirowały autorefleksję i pragnienie głębszych form intymności z innymi. Końcowe cztery utwory tworzą trzecią sekcję tematyczną, którą Cautious nazywa „A Bitter & Sweet Solitude”. Ostrożność zakłada, że kiedy pozwalamy sobie na spędzanie wartościowego czasu w samotności, pozwala nam to nawiązać lepsze relacje ze sobą i innymi, a tym samym zapoczątkować głębszą intymność.