W ramach przygotowań do kolejnego ekscytującego rozdziału w swojej karierze, James Blake wydaje utwór „Big Hammer” oraz teledysk w reżyserii Oscara Hudsona. Premiera jego szóstego albumu „Playing Robots Into Heaven” zaplanowana jest na 8 września.

„Playing Robots Into Heaven” to następca „Friends That Break Your Heart” – najwyżej notowanego dotąd albumu Jamesa w Wielkiej Brytanii – i powrót do elektronicznych korzeni Jamesa. To także ukłon w stronę jego ostatniego dzieła, serii eventów CMYK x Ronda INTL, które w ubiegłym roku wyprzedały się w ciągu kilku minut. Wśród gości Jamesa znaleźli się m.in. Steve Lacy, Channel Tres i HAii.


Aby uczcić wydanie „Playing Robots Into Heaven”, 18 września James wyruszy w międzynarodową trasę koncertową. Pełna lista koncertów znajduje się na stronie artysty. Fani, którzy już teraz zamówią album, otrzymają dostęp do ekskluzywnej przedsprzedaży biletów. 

Nagrodzony Grammy James Blake to wokalista, songwriter, multiinstrumentalista i producent, który odpowiada za jedne z najważniejszych albumów XXI wieku. Pracował m.in. z Frankiem Oceanem, Jay-Z, Beyonce, Stevie’em Wonderem, Kid Cudim i Travisem Scottem. Współpraca z Jayem Rockiem, Kendrickiem Lamarem i Future nad kawałkiem do „Czarnej Pantery” przyniosła mu pierwszą nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy występ rapowy.