W związku z nieustającymi prośbami fanów, Hozier postanowił wydać piosenkę „Unknown / Nth” z nadchodzącego albumu „Unreal Unearth”. Artysta po raz pierwszy zaprezentował utwór we wrześniu ubiegłego roku. Piosenka opowiada o złamanym sercu oraz powtarzającym się cyklu pełnym tych samych błędów. Hozier wciąż eksploruje „Piekło” Dantego – tym razem skupia się na dziewiątym kręgu, zdradzie.


Artysta komentuje wydawnictwo:

– Tytuł pochodzi od wyrażenia nieznanej, ale dużej („n-tej”) liczby. Piosenka odzwierciedla złamanie serca przez kogoś, komu ufaliśmy. Myślimy, że czegoś się nauczyliśmy, a sytuacja ta wciąż się powtarza. [Tytuł] brzmi również jak „ninth”, czyli dziewiąty krąg zdrady. Ta piosenka odrzuca starą przesłankę anielstwa. Nikt z nas nie jest aniołem. Wszyscy złamiemy komuś serce lub skrzywdzimy drugą osobę. Jeśli chodzi o brzmienie, zastosowałem minimalistyczne podejście.

Trzeci album Hoziera „Unreal Unearth” ukaże się 18 sierpnia i będzie zawierać 16 utworów, między innymi „Unknown / Nth” oraz piosenki wydane wcześniej na EPce „Eat Your Young”. Album będzie dostępny w kilku wariantach i jest już dostępny w przedsprzedaży. 

Hozier zakończył właśnie mini trasę, w ramach której zagrał kameralne koncerty w całych Stanach Zjednoczonych. W ubiegły weekend wystąpił na festiwalu Glastonbury. Czeka go pracowity rok – objedzie USA, Wielką Brytanię, Irlandię i całą Europę, a następnie powróci do Ameryki Północnej. Pełna lista koncertów znajduje się na stronie artysty.