Älskar tworzy trójka przyjaciół z Wrocławia, których w 2017 roku połączyła wysoka wrażliwość muzyczna – Ola Batycka (wokal), Mikołaj Lisowski (bas, perkusja) oraz Piotr Paduszyński (klawisze). Na Spotify ich twórczość ma już ponad 1.200.000 odtworzeń, a edytorzy playlist dodali single zespołu m.in. do playlist Zacisze, Alternatywna Polska, Wiosenny Chill, Fresh Finds czy Equal Polska. Na swoim koncie mają występy m.in. na NEXT FEST 2023, w Dzień Dobry TVN, czy Sofar, a jesienią 2023 będziecie mogli usłyszeć ich w Łodzi na Great September.

Trudno zamknąć graną przez Älskar muzykę w jeden gatunek muzyczny – to mieszanka alternatywy, z nutą popu i nostalgii. Nie boją się łączyć klasycznych brzmień z przestrzennymi synthami. Do tego dochodzi delikatny, hipnotyzujący wokal, żywa perkusja i wyrazisty synth bass. 

“Końce” to ich muzyczny pamiętnik z trzech lat życia. W międzyczasie każdy z nich doświadczył niejednego bolesnego końca, który wpłynął na to, kim stalisię nie tylko jako ludzie, ale też jako artyści. Przez cały ten czas zespół Älskar był jednym z nielicznych stałych elementów w ich życiach, który pomagał przelewać trudne emocje na muzykę, ale też niejednokrotnie dawał siłę do przetrwania.


Ta płyta to w 100% historia o końcach – przede wszystkim relacji, ale znajdziecie tu też utwór o końcu życia (“Jadzia”) i planety (“Lasy”). Album to bardzo osobisty, intymny dziennik muzyczny wokalistki, pokazujący jej drogę przez rozwód.

“Te utwory to moje emocje od etapu, kiedy przeczuwałam, że relacja jest już w złym stanie, po moment rozstania i związanego z nim niedowierzania, bólu, i gniewu, aż po akceptację i zrozumienie, że koniec końców wyszło mi to na dobre. Zresztą, kolejność utworów nie jest przypadkowa, ponieważ ukazują tę historię w chronologiczny sposób”.