Brian Jackson, ikona jazzu i soulu, wystąpi w koncercie 9 sierpnia 2023 roku w CK Zamek w Poznaniu! Artysta zaprezentuje swoje wyjątkowe kompozycje, które stanowiły serce wielu albumów, mających wpływ na muzykę popularną. To niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć magii jego występu na żywo!

Bilety dostępne są, m.in. tutaj.

Urodzony w Nowym Jorku Brian Jackson, zafascynowany jazzem i soulem, otrzymał stypendium do szkoły muzycznej, a następnie na uniwersytet, gdzie poznał człowieka, z którym spędził dekadę pisząc, nagrywając i występując – legendę jazzu i soulu z USA, Gila Scotta-Herona. Jako flecista i pianista elektryczny, kompozycje Briana Jacksona stanowiły serce niemal dziesięciu albumów Scotta-Herona, w tym uznawanych przez krytykę “Winter in America” i “Pieces of a Man”. Po rozstaniu się z Heronem w 1980 roku, Jackson nagrywał z gigantami takimi jak Earth Wind & Fire, Stevie Wonder i Roy Ayers, wnosząc swoje jazzowe, soulowe i protoplastyczne stylizacje hip-hopowe do przełomowych aranżacji, które stanowią podstawę znacznej części muzyki popularnej dzisiaj.


Niezwykłe brzmienie Briana Jacksona sprawia, że jego koncerty są wyjątkowym doświadczeniem dla publiczności. Jego charakterystyczne kompozycje, pełne emocji i przemyśleń, oddziałują na słuchaczy, tworząc niepowtarzalne atmosfery. Jego interpretacja muzyki sprawia, że każdy utwór staje się osobistą opowieścią, dotykającą serc słuchaczy. W 2022 roku wydał swój pierwszy solowy albumu od ponad 20 lat, zatytułowany “This Is Brian Jackson”. Koncert w Poznaniu obiecuje być prawdziwym muzycznym wydarzeniem, które oczaruje publiczność unikalnym brzmieniem, niepowtarzalną interpretacją i charyzmą artysty. To niezwykła okazja dla miłośników jazzu, soulu i muzyki popularnej.