Wodecki Twist/Sweet 90’s to projekt muzyczny pod dyrekcją Kamila Patera, który miał swoją prapremierę 3 czerwca 2023 w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie w ramach festiwalu Wodecki Twist. Idea pielęgnowania pamięci twórczości Zbigniewa Wodeckiego cieszy się ogromnym entuzjazmem publiczności. Rearanżowanie jego twórczości przez artystów o różnych wrażliwościach i muzycznych korzeniach sprawia, że koncerty w ramach festiwalu Wodecki Twist są atrakcyjne dla wielu pokoleń.

“Pomysł na nowe aranżacje do koncertu Sweet ’90 narodził się w moim wyobrażeniu, że młody Zbyszek Wodecki, nieznany jeszcze nikomu piosenkarz, przychodzi do mojego studia z propozycją współpracy nad swoimi utworami” – mówi Kamil Pater, producent muzyczny koncertu. “Piękne, złożone melodie i niebanalną harmonię, ubieramy we współczesne aranżacje, proponując zarazem retro brzmienie, pasujące do charakteru Zbyszka”.

Do projektu zostali zaproszeni: Bovska, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Mery Spolsky, Justyna Święs, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Dawid Tyszkowski oraz Wiktor Waligóra, którzy zaśpiewają z towarzyszeniem 9-osobowego zespołu pod kierownictwem Kamila Patera.


Koncerty odbędą się w następujących miastach:

  • 03.06.2023 – Kraków – Festiwal Wodecki Twist/Sweet 90’s.
  • 24.06.2023 – Poznań – Festiwal Męskie Granie
  • 08.07.2023 – Warszawa