“Frozen Silence” to trzeci album nagrany dla ECM Records przez polsko-norweski kwartet saksofonisty altowego, Macieja Obary, który kontynuuje historię nagrań “Unloved” i “Three Crowns”, które potwierdziły pozycję kwartetu, jako jednego z najbardziej oryginalnych, europejskich zespołów.

Na najnowszym albumie, nagranym w Oslo latem 2022 roku, kreatywna muzyczna interakcja muzyków, ponownie wysuwa się na pierwszy plan. Nowe kompozycje Macieja Obary podkreślają jego intuicyjną, muzyczną relację z Dominikiem Wanią, podczas gdy Ole Morten Vågan i Gard Nilssen nieustannie wykraczają poza ramy stylistyczne sekcji rytmicznej, w znakomitej intuicyjnej interakcji z saksofonistą i pianistą.


Maciej Obara Quartet zaprezentuje nagrania z albumu “Frozen Silence” już w lipcu, na nadchodzących festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days (7 lipca), Summer Jazz Festival Kraków (23 lipca) oraz International Jazz Platform Łódz (24 lipca). Kolejne daty koncertów w przygotowaniu.

Wyjątkowo i tylko podczas koncertu 7 lipca, w ramach przedsprzedaży, będzie można nabyć egzemplarze albumu CD “Frozen Silence”. Szczęściarzom być może uda się upolować także autografy artystów!