“Mikromusic z górnej półki” to koncertowy album nagrany z okazji 20-lecia zespołu (w 2022 roku) we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Podczas występu zespołowi towarzyszyła orkiestra NFM Filharmonii Wrocławskiej pod batutą członka zespołu Adama Lepki. A był to koncert dość nietypowy, bo w jego trakcie na prawie godzinę zabrakło prądu. Gośćmi Mikromusic byli Mela Koteluk, Dorota Miśkiewicz i Kuba Badach.

Zespół wykonał podczas koncertu utwory rzadko grane podczas tras, w nowych i ciekawych aranżacjach. Już teraz możecie ich posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych. Premiera fizycznej wersji planowana jest na 16 czerwca. Piękne wydania CD, winyli oraz śpiewników możecie zamawiać na oficjalnej stronie zespołu. Z okazji premiery albumu w sieci pojawiło się wideo do utworu “Tak mi się nie chce” gdzie dużą partię wokalną ma Kuba Badach.


20 lat temu z inicjatywy Natalii Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego powstało Mikromusic. Po nagraniu 13 płyt zapraszają na specjalną, jubileuszową trasę, promującą płytę “Mikromusic z Górnej Półki”. Wystąpią w najlepszych salach koncertowych wraz z 36-osobową orkiestrą symfoniczną “Stokłosa Collective Orchestra”. Na koncercie będzie można usłyszeć największe przeboje zespołu oraz utwory, które bardzo dawno nie były wykonywane. Koncerty uświetnią goście specjalni m.in. Kwiat Jabłoni, Dorota Miśkiewicz czy Krzysztof Zalewski. Całą rozpiskę trasy znajdziecie poniżej: