Nowy album Natalii Przybysz ukaże się jesienią tego roku, a “Za zimną wodę” jest pierwszym singlem zapowiadającym ten materiał. Utwór i teledysk powstały na greckiej wyspie Hydra w wyjątkowych okolicznościach.


Zapowiedziany na jesień nowy album Natalii Przybysz będzie zatytułowany “Tam” i stanowi swoisty zapis podróży – rozumianych w dowolny sposób. To próba przełamania powszechnie słyszanego – „jest tylko teraz” i „bycia w teraźniejszości”.

Pierwszym rozdziałem tego muzycznego pamiętnika z podróży jest singiel „Za zimną wodę”. Zarówno utwór, jak i teledysk są zapisem szczególnego wyjazdu. Natalia Przybysz zabrała swój zespół – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę na grecką wyspę Hydra, do szczególnego domu-studia. Warto wspomnieć, że nikt poza Natalią nie znał destynacji tej podróży aż do wejścia na pokład samolotu.

I tak artyści na kilka tygodni wylądowali w studiu oraz domu twórczym – miejscu, które kiedyś było starą fabryką dywanów. Mieszkali, tworzyli i pracowali wspólnie. W efekcie, między innymi, powstał utwór „Za zimną wodę”.