“Barbie The Album” to wypełniony gwiazdami, muzyczny towarzysz wyczekiwanego na całym świecie filmu “Barbie” z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach Barbie i Kena. Promocję soundtracku inauguruje elektryzujący singiel trzykrotnej laureatki Grammy, Dua Lipy, która także pojawia się w filmie.

Utwór “Dance The Night”, który można usłyszeć w oficjalnym zwiastunie obrazu, wyprodukował Mark Ronson. Premierę płyty wyznaczono na 21 lipca. Tego samego dnia film trafi na ekrany kin.


Soundtrack “Barbie The Album” wypełniają nowe piosenki światowych megagwiazd, w tym KAROL G, Nicki Minaj i Ice Spice, Lizzo, Charli XCX, PinkPantheress, Ava Max, Dominic Fike, The Kid LAROI i nie tylko. Gwiazdor filmy, Ryan Gosling, również dołącza do imponującej listy artystów ścieżki muzycznej z oryginalnym utworem, który wykonuje jego postać, Ken. Pełna tracklista znajduje się poniżej.

“Barbie The Album” wyprodukował znany na całym świecie DJ, laureat Oscara, Złotego Globu i Grammy, artysta i producent, Mark Ronson oraz scenarzystka, reżyserka, producentka wykonawcza “Barbie” i 3-krotnie nominowana do Oscara, Greta Gerwig.

Producentami i kuratorami wydawnictwami są zwany “guru soundtracków“, zdobywca Grammy Kevin Weaver z Atlantic Records(“Suicide Squad”, “Ptaki Nocy”, “Szybcy i wściekli 7”) i Brandon Davis.