Slow Sunset powstało zaledwie w 2020 roku, wydało do tej pory single i zagrało dziesiątki koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech i Kanadzie. Zespół spotkał się z ponad 300k streamami na Spotify. Siłą napędową kwartetu jest Ania Bratek, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W jej tekstach można odnaleźć spostrzeżenia co do codzienności i niecodzienności. Ania ceni sobie niezależność i jest trochę wbrew otaczającej przeciętności konsumpcyjnego świata. W jej tekstach nie brakuje błyskotliwych skojarzeń, pewności i kobiecej siły. Dziewczyny górą! 

Najnowszy singiel Slow Sunset “Better Moment” to nowoczesna i przebojowa mieszanka indie soulu, popu, neo funka i psychodelii. Tekst utworu powstał po przeczytaniu książki “Zanim wystygnie kawa” Kawaguchi Toshikazu. 

Co zrobilibyśmy, gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie? Kuszące… albo i nie. Bo skoro teraźniejszość za chwilę będzie przeszłością, to może szkoda czekać na lepszy moment, by powiedzieć o tym, co naprawdę się czuje? Za realizację i miks “Better Moment” odpowiada Radek Baranowski znany m.in. z duetu Serca.


Slow Sunset pojawiło się niespodziewanie wiosną 2020 roku. Korzystając z przymusowej przerwy w innych projektach Ania (śpiew) i Maciek (bass) zaczęli wspólnie pisać piosenki. Dla artystów wspólna praca nad muzyków była początkowo rodzajem kreatywnego odreagowania na surrealistyczny czas 2020 roku. Szybko okazało się, że powstał zespół, a nie jednorazowy projekt. Połączenie głosu Ani wraz z groovem sekcji rytmicznej i przestrzennymi brzmieniami gitary inspirowanymi muzyką funk i indie rockiem – dało brzmienie Slow Sunset. Zespół inspiruje się muzyką soul, czerpie także z jazzu i psychodelii, nie idzie jednak w stronę naśladownictwa a stara się dodać od siebie elementy środkowoeuropejskiej wrażliwości muzycznej.

Slow Sunset zadebiutowali jesienią 2020 roku w ramach projektu Kultura w Sieci (Narodowe Centrum Kultury, MKIDNiS). Na początku 2021 roku wydali swoj pierwszy singiel „Ease and flow” który zdobył spore zainteresowanie  – ponad 300k streamów na Spotify – otwierając zespołowi drogę do koncertów na festiwalach i klubach w Polsce, Czechach, a także w Kanadzie, gdzie Slow Sunset wystąpili w 2022 roku. Kwartet został wyróżniony zaproszeniem na Canadian Music Week 2023, gdzie zagra już niedługo. Zespół tworzą : Ania Bratek – vocals, Maciej Seniorowicz – bass, Łukasz Szymański – guitar, Dawid Pawlukanis – drums a w kanadyjskim lineupie Ani i Maciejowi towarzyszą Stephen James Orr – guitar and Aaron Blewett – drums.

Partnerem wydania jest KATOWICE MIASTO OGRODÓW.