Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy, Mercury Prize i BRIT Award artystka Arlo Parks udostępniła dziś nowy singiel z jej drugiego albumu „My Soft Machine”„Pegasus”. Kompozycja powstała we współpracy z bliską przyjaciółką i współpracowniczką Phoebe Bridgers. Delikatna i piękna ballada jest przedostatnim zwiastunem muzycznym nowej płyty Arlo przed jej premierą 26 maja.

“Pegasus jest o doświadczaniu po raz pierwszy ciepła i lekkości dobrej miłości. Bada również, jak brak chaosu i doświadczanie prawdziwego połączenia może być nieco przerażająca po długim czasie jego braku” – tak Arlo mówi o piosence.

Singiel ukazuje się wraz z teledyskiem, wyreżyserowanym przez Bedroom, który niedawno wyreżyserował również klip do „Blades”, a także „Too Good” z jej debiutanckiego albumu “Collapsed In Sunbeams”.

„Pustynny krajobraz zawsze zajmował szczególne miejsce w moim sercu, spalona ziemia, kurz, poczucie braku. Filmy takie jak “Gerry”, “Moje własne Idaho” czy “Paryż, Teksas” wykorzystują pustynię jako swoją własną postać, reprezentującą izolację, nostalgię i podróż do miejsca poza sobą. Bedroom wykonał niesamowitą pracę łącząc surrealistyczne pejzaże senne z prawdziwą intymnością, tworząc jeden z moich ulubionych teledysków, jakie kiedykolwiek zrobiłam” – dodaje Arlo.

Single Arlo stale pojawiają się na listach przebojów BBC Radio 1 i 6 Music, a ostatnio wystąpiła w programie „Jonathan Ross Show” i pojawiła się na łamach takich mediów jak The Guardian Film & Music, DORK, MusicWeek, DIY i Gay Times, Observer, The Independent, Rolling Stone, NME, Hunger, Clash, The Face i innych. 20 maja artystka wystąpi w programie „Later… With Jools Holland”.