Kasia Pietrzko Trio dołącza do kultowej serii Polish Jazz z najnowszym albumem “Fragile Ego”. Jest to projekt wyjątkowy pod wieloma względami, jednak szczególną uwagę zwraca fakt, że Kasia Pietrzko jest pierwszą pianistką, kompozytorką i liderką w historii tej najstarszej jazzowej serii płytowej, która wydawana jest od 58 lat. „Fragile Ego” to trzecia płyta zespołu. Od dziś dostępna jest w wersji CD oraz we wszystkich serwisach cyfrowych. Do dwóch utworów “Foggy Dreams” oraz “Deep, Blue and Wide”, znajdujących się na płycie, zostały nakręcone teledyski, obydwa obrazy w sposób niezwykły oddają niepowtarzalny klimat utworów Kasi.

Najnowszy album zespołu, który od 2017 roku Kasia Pietrzko tworzy z perkusistą Piotrem Budniakiem i kontrabasistą Andrzejem Święsem, łączy w sobie impresjonizm i silną ekspresję. Kobieca energia Kasi oraz droga, którą przebyła jako artystka, w fascynujący sposób wpłynęła na siłę jej nowych kompozycji: ich wielowarstwowość, wielowątkowość i wielostylowość. Improwizacja Kasi Pietrzko stała się zaczepna, odważna, z mocnym przekazem, pozostając przy tym silnie melodyjną.

Każda kompozycja jest podsumowaniem i spełnieniem jakiegoś małego marzenia z mojego życia, z mojej wyobraźni (…) Gdy komponuję muszę się odłączyć od wszystkiego – spraw, trosk – i dać się ponieść temu, co dzieje się tu i teraz. Przeważnie zaczyna się od improwizacji. Siadam do fortepianu, kładę jeden palec na klawiaturę i… reszta po prostu się dzieje. Daję się ponieść tam, gdzie prowadzą mnie język mojego ciała i wyobraźnia. Gdy usłyszę coś, co mnie przyciągnie – idę za tym i zaczynam to rozwijać. I tak to ewoluuje: wyciągam jakiś fragment, który mi się najbardziej podoba, zaczynam go powtarzać, spisuję, a potem tworzę z tego konstrukcję, z której powstaje utwór. – Kasia Pietrzko w rozmowie z Agą Kozak

Zapraszamy na koncert zespołu Kasia Pietrzko Trio, który odbędzie się 5 maja o godzinie 19:00 w warszawskim Klubie Jassmine. Bilety można nabyć tutaj.