Zaczyna się łagodnie, a wybrzmiewa intensywnie, boleśnie i przejmująco… Taki jest tekst i taka muzyka – delikatna z chórkiem m.in. Beli Komoszyńskiej, Joanny Halszki Sokołowskiej, a surowo kończy Szczyl – twardym tekstem, mocnym brzmieniem i dosadnym tekstem. Singiel „Jestem Jestem Jestem” zostaje w pamięci, zgrzyta i skrzypi gitarowo, basem dudni w żyłach.

Wojtek Mazolewski tak opowiada o utworze: 

„Nową płytę YUGEN 2 zaczynamy od deklaracji – JESTEM. Zaczynamy ją jak nowy dzień – z czystą głową i sercem, wdzięczni za to, że jesteśmy. 
Deklaracja JESTEM JESTEM JESTEM powtarzana jest tu na kształt mantry lub kołysanki. W tych prostych słowach kryje się wiele znaczeń. Dźwięki unoszą się w powietrzu, pozwalają bezpiecznie zanurzyć się w oceanie znaczeń, uczuć i emocji. Wszystko budzi się jeszcze raz, redefiniuje i szuka formy.” 


„Jestem Jestem Jestem” zapowiada nowy solowy album Wojtka Mazolewskiego, pt. „Yugen 2 – JESTEM”. Premiera albumu wydanego pod szyldem wytwórni Agora Muzyka już 2 czerwca 2023 roku. Album CD w wersji z autografem jest już dostępny w przedsprzedaży. Jeszcze przed premierą zespół rusza w mini trasę koncertową, by w te pierwsze wiosenne dni zagrać materiał na żywo.