d4vd i jego „Petals to Thorns” to wciągająca mieszanka gatunkowa, od R&B przez indie rock po grunge. Na trackliście znalazło się 9 utworów, w tym platynowe „Romantic Homicide” oraz złote „Here With Me”. Nie zabraknie najnowszych singli artysty – „Worthless” czy „Placebo Effect”, jak również niepublikowanych wcześniej utworów, które doskonale oddają innowacyjne brzmienie d4vd

Debiutancka EPka d4vd, pt. „Petals to Thorns” ukaże się 26 maja


Nasycony reverbem dream pop, marzycielski slacker rock czy wpływy R&B oraz popu w wokalu – dla tego wschodzącego gwiazdora nie ma rzeczy niemożliwych. Po niezliczonych bataliach w kwestii praw autorskich na swoim gamingowym kanale YouTube, d4vd postanowił tworzyć autorską muzykę. Na początku nagrywał w szafie swojej siostry za pomocą aplikacji BandLab. Kariera d4vd to najlepszy przykład na to, jak we współczesnej muzyce słuchacze doceniają estetykę DIY.

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania, trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.